İTA Akademi


İTA İSTANBUL Tekstil Araştırma Geliştirme ve Eğitim A. Ş. Kimdir?
İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği önderliğinde; Güneydoğu Anadolu, Uludağ, Akdeniz, Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birlikleri ve Almanya’nın lider tekstil teknoloji enstitülerinden Aachen Teknik Üniversitesi Tekstil Teknoloji Enstitüsü ortaklığıyla kurulan “İstanbul Tekstil Araştirma Geliştirme ve Eğitim A.Ş“; birçok açıdan ilklerin yer aldığı bir projedir. Elyaf bazlı teknolojik çözümlerin geliştirileceği ilk sektörel Ar&Ge Merkezi olmasının yanında, Almanya’ da Ar&Ge konusunda ihtisas yaparak başarılara imza atmış yeni nesil Türk araştırmacıların sahip oldukları bilgi ve yetkinliklerin ülkemize kazandırıldığı bir proje olma özelliğine de sahiptir.

İTA İSTANBULda; Türk Tekstil Sektörü‘ nün ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan geleceğe yönelik değişimini sağlayacak yeni hammadde, yeni üretim teknolojileri ve inovatif iş modelleri geliştiriyoruz. Geleneksel tekstil sektörünün yanında ulaşım, yapı-inşa, iletişim- bilgi teknolojileri, sağlık gibi uygulama alanlarınada elyaf bazlı çözümler sunuyoruz.

İTA İstanbul olarak eğitimlerdeki amacımız; sektörün gereksinimleri doğrultusunda sanayiye, akademisyenlere ve üniversite öğrencilerine yönelik Uygulamalı Teknik Eğitimler yapılmasıdır. İTA İstanbul eğitimlerinin farkı; teorik ve uygulamalı eğitimin buluşmasıdır. Pilot ölçekli üretim hatları ve Test laboratuvar alt yapısı ile gerçek sanayi ortamını sağlıyoruz. Konusunda uzman akademisyenlerle teorik ve bilimsel bilgiler ile eğitimimizi tamamlıyoruz.

Lisans üstü Eğitimlerimiz;
İTA İstanbul, Patner üniversiteler ile yaptığı iş birlikteliği sonucunda, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik eğitim, tez çalışmaları ve staj imkanları sunuyoruz.

Sanayiye Yönelik Eğitimlerimiz;
İTA İstanbulda Tekstil sektörüne (tekstil üreticileri ve nihai kullanıcıları, hazır giyim, tekstil kimyasalları, tekstil makineleri ve aksesuarları, yazılım) konuya ve şirketlere özel eğitimler sunuyoruz.

Çalıştaylar;
İTA İstanbul’da sanayi patnerimize özel düzenlenlediğimiz çalıştaylarda inovasyon yol haritaları geliştiriyoruz. Somut inovatif proje konuları geliştirip zaman ve iş planları oluşturuyoruz. Bu doğrultuda ikili ve çoklu iş birlikteliğinde projeleri hayata geçiriyoruz.Bilgi ve iletişim için;
Tuba Tasan
tuba.tasan@ita-istanbul.com

 
 

İLETİŞİM

Projeleriniz ile ilgili sorularınız ve daha fazla bilgi almak için bize ulaşın.
İTA İstanbul Tekstil Araştırma Geliştirme ve Eğitim A.Ş
İstasyon Mah. Halkalı İstasyon Cad. 1421.Sk. No:81 Marmara Üniversitesi Kampusü
Küçükçekmece/İSTANBUL
+90(212) 495 40 00
+90 (212) 495 43 00
info@ita-istanbul.com